Filmová má 2. miesto v súťaži eČasopis 2004

Médiá o filmovej škole - Korzár 2004

Spoločnosť Slovak Telecom je známa svojimi zaujímavými akciami a súťažami, ktorými podporuje aktivity študentov. Tento raz sa organizátori rozhodli vyhlásiť súťaž o najlepší internetový časopis roka 2004. Prvého ročníka sa zúčastnilo neuveriteľných 84 časopisov z celého Slovenska. "Mysleli sme si, že sa prihlási najviac 30 časopisov, takáto účasť nás veľmi prekvapila a potešila. Okrem toho nás zaskočil aj počet prihlásených základných škôl, odhadovali sme, že ich bude omnoho menej," hovoria organizátori.

 

Vyhlasovanie výsledkov, spojené s vyhodnotením súťaže Žiacka knižka o najvtipnejšiu poznámku, sa uskutočnilo 9. decembra 2004 v bratislavskom hoteli Danube.

 

Súťažilo sa v dvoch kategóriách Najpopulárnejší eČasopis, ktorý hodnotili návštevníci internetovej stránky www.ecasopis.sk Najpopulárnejším eČasopisom sa tak stala eZoška SPŠ elektrotechnickej z Bratislavy s 5709 bodmi, potom čo niekoľkým eČasopisom odobrali body kvôli podvádzaniu pri hlasovaní.

 

Sedemčlennú porotu tvorili predstavitelia Zastúpenia Európskej komisie v SR, Úradu vlády, Ministerstva školstva, odborníci na komunikáciu, didaktik výtvarnej výchovy a zástupca mládežníckej organizácie.

 

Oveľa napínavejším však bolo súperenie o Najlepší eČasopis. Rozhodnúť bolo naozaj ťažké - mnoho eČasopisov bolo na výbornej úrovni. Porota pozostávala z odborníkov v oblasti médií a rôznych profesionálnych novinárov. Po dlhom rozhodovaní sa víťazmi stali redaktori eČasopisu Preklepy z Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach (http://preklepy.pcvik.net/). Odniesli si 20 000 slovenských korún a päť počítačov s kompletným vybavením. Druhé miesto získala Súkromná stredná umelecká škola Palackého 14 v Košiciach so svojím eČasopisom Klapka (www.filmovaskola.sk/casak). Študenti sa tešili finančnej výhre vo výške 15 000 korún. "Kúpime si kameru, aby sme ku krátkym filmom, ktoré máme v eČasopise, mohli pridávať ďalšie a ďalšie. Koniec-koncov sme filmová škola, neskôr si možno založíme aj internetovú televíziu," hovoria žiaci SSUŠ. Tretie miesto obsadil eČasopis e-Sršeo, ktorý pripravili študenti Obchodnej akadémie na ulici Akademika Hronca z Rožňavy. Východ teda zabodoval na celej čiare - až dva z troch najlepších eČasopisov na Slovensku boli z východného Slovenska a naši študenti dokázali, že majú veľa invenčných nápadov, ktoré sa im darí výborne realizovať.

 

Zdroj: Korzár 14.12.2004