OZNAM pre študentov SSUŠF - 25.3.2013 prednáška s Jakubiskom

 

25. marca 2013 (pondelok) sa žiaci SSUŠF zúčastnia odbornej prednášky s Jurajom Jakubiskom na tému Budúcnosť filmárskeho umenia. Režisér, ktorý obohatil nielen slovenskú kinematografiu, vystúpi v rámci filmového týždňového festivalu v Aule Maxima Technickej univerzity v Košiciach o 10:30 hod.

Bližšie informácie k podujatiu, žiaci získajú na triednickej hodine.

Ing. Lívia Hirjaková (ZRŠ), 15.03.2013                                       

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O režisérovi

Narodil sa 30. apríla 1938 v obci Kojšov, neďaleko Košíc. Aj keď žije od roku 1993 v Prahe, cíti sa stále Košičanom. Vyštudoval fotografický odbor na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave. Na začiatku svojej kariéry inklinoval k fotografii, grafike, bábkovému divadlu, kamere, figurálnej maľbe, réžii. Vyštudoval réžiu na pražskej FAMU (1966). Po absolvovaní vysokej školy patril k autorom, ktorí obohatili národnú kinematografiu. Od roku 1998 je členom Európskej filmovej akadémie. Jakubisko sa stal fenoménom, presahujúcim nielen domáce pomery. Za svoje filmy získal mnoho významných medzinárodných ocenení.